Nauszniki – skuteczna ochrona uszu

Regały do magazynu

Równie ważnym zmysłem, bez którego nasze życie jest znacznie utrudnione jest słuch, dlatego też stanowi bogaty dział produktów ochronnych, które są oferowane przez każdy sklep BHP. Zabezpieczenie słuchu jest istotne w trakcie wykonywania pracy w przemysłowych działach o różnych natężeniach hałasu. Idealnie sprawdzają się w drukarniach, warsztatach, ale przede wszystkim na budowie, w trakcie użytkowania sprzętów emitujących hałas o dużym natężeniu.

Możliwości zabezpieczenia mamy wiele, każdy ze sklepów posiada swoje technologie i innowacyjne rozwiązania, jednak do najbardziej klasycznych należą wkładki przeciwhałasowe, nauszniki pasywne, ale także aktywne.

Wybór zależy od rodzaju wykonywania pracy, stopnia natężenia dźwięku, ale także naszej wygody. Bowiem posiadają różne sposoby nakładania, mogą to być typowe wkładki, które wkładamy do uszu lub wersje z pałąkiem do nałożenia na głowę. Wszystko zależy oczywiście również od naszych upodobań i jak się okazuje także układu uszu, bowiem nie wszystkie wkładki pasują każdemu.